LINKEDINCOMMENTMORE

5A boys

Piedra Vista’s Triston Charles (3,200-meter run)

PV’s Tyler Roberts (pole vault)

PV’s Josh Worley (discus throw)

PV’s Matthew Compton (discus throw)

Farmington’s Kale Lucas (110-meter hurdles)

Farmington’s Chandler Corley (300-meter hurdles)

Farmington’s Kayden Gonzalez (triple jump)

5A girls

PV’s 400-meter and 800-meter relay teams

PV’s Bailey Rasmussen (100-meter hurdles, 300-meter hurdles and pole vault)

PV’s Madison Cross (triple jump)

PV’s Danielle Lopez (shot put and discus throw)

PV’s Jhonae Reed (100-meter dash)

PV’s Mattie McDermott (high jump)

PV’s Kylie Goodluck (pole vault)

Farmington’s 400-meter and 1,600-meter relay teams

Farmington’s Kiara Quezada (300-meter hurdles, 100-meter dash and pole vault)

Farmington’s Ashlee Ferarri (300-meter hurdles)

Farmington’s Alyssa Simmons (high jump and javelin)

Farmington’s Allie Bliss (triple jump)

4A boys

Bloomfield’s 400-meter and 800-meter relay teams

Kirtland Central’s 400-meter, 800-meter, 1,600-meter and 1,600-meter sprint medley relay teams

Kirtland Central’s Jaedan Alfred (100-meter dash and 200-meter dash)

Kirtland Central’s Jacob Hawkins (800-meter run)

Kirtland Central’s Kashon Harrison (800-meter run, 1,600-meter run and 3,200-meter run)

Kirtland Central’s Dallin Mangelson (triple jump, 110-meter hurdles and 300-meter hurdles)

Kirtland Central’s Tristen Dobbs (110-meter hurdles)

Kirtland Central’s Ethan Pierro (110-meter hurdles)

Kirtland Central’s Isaac Thomas (javelin)

Kirtland Central’s Ian Thomas (javelin)

Bloomfield’s Kenyon Mosley (long jump, 100-meter dash, 110-meter hurdles and 300-meter hurdles)

Bloomfield’s Josh Boehm (400-meter dash)

Bloomfield’s Jacob Benedict (400-meter dash)

Aztec’s Josh Mitchell (110-meter hurdles)

Aztec’s Kenneth Grady (javelin)

Shiprock’s Tyris Newton (high jump)

4A girls

Kirtland Central’s 1,600-meter and 1,600-meter sprint medley relay teams

Kirtland Central’s LaKyla Yazzie (800-meter run, 1,600-meter run and 3,200-meter run)

Kirtland Central’s Aisha Ramone (800-meter run and 1,600-meter run)

Kirtland Central’s Kambree Pierro (100-meter hurdles)

Kirtland Central’s Siigrid Lii’bilnaghahi (javelin)

Aztec’s Autumn Roundy (400-meter dash and high jump)

Aztec’s Hailey Funk (high jump)

Aztec’s Karen Avina (shot put and discus throw)

Aztec’s Carley Smith (100-meter hurdles and pole vault)

Aztec’s Aspen Newland (discus throw)

Bloomfield’s Jaiden Williams (discus throw)

Bloomfield’s Sierra Munoz (shot put)

Bloomfield’s Elena Aguirre (discus throw)

Shiprock’s Rhakel Lewis-Adams (high jump)

Autoplay
Show Thumbnails
Show Captions

 

LINKEDINCOMMENTMORE