SUBSCRIBE NOW
Only $5 for 3 months. Save 83%.
SUBSCRIBE NOW
Only $5 for 3 months. Save 83%.

Here's the full list of February basketball games in and around San Juan County

The Daily Times staff
Piedra Vista's Bailey Rasmussen chases after the ball during a girls basketball game against Capital on Thursday, Jan. 9, 2020 at Jerry A. Conner Fieldhouse in Farmington. Visit daily-times.com to see the latest basketball results, photo galleries and video highlights.

Feb. 1

Piedra Vista girls vs. La Cueva, 2:30 p.m.

Kirtland Central girls vs. Aztec, 7 p.m.

Bloomfield girls vs. Miyamura, 7 p.m.

Shiprock girls vs. Gallup, 7 p.m.

Feb. 3

PV boys vs. Farmington, 7 p.m.

Feb. 4

Northwest doubleheader vs. Navajo Pine, 6 p.m.

Farmington girls vs. PV, 7 p.m.

Kirtland Central boys vs. Bloomfield, 7 p.m.

Navajo Prep girls vs. Crownpoint, 7 p.m.

Aztec boys vs. Gallup, 7 p.m.

Shiprock boys vs. Miyamura, 7 p.m.

Feb. 5

Navajo Prep boys at Crownpoint, 7 p.m.

Feb. 6

Newcomb doubleheader at Rehoboth Christian, 6 p.m.

Kirtland Central girls vs. Bloomfield, 7 p.m.

Aztec girls at Gallup, 7 p.m.

Shiprock girls at Miyamura, 7 p.m.

Navajo Prep girls at Wingate, 7 p.m.

Feb. 7

Northwest doubleheader at Ramah, 5 p.m.

Shiprock boys vs. Bloomfield, 7 p.m.

Navajo Prep vs. Wingate, 7 p.m.

Kirtland Central boys vs. Gallup, 7 p.m.

Aztec boys at Miyamura, 7 p.m.

Feb. 8

Farmington boys vs. La Cueva, 2:30 p.m.

PV boys vs. Eldorado, 2:30 p.m.

PV girls at Eldorado, 2:30 p.m.

Farmington girls at La Cueva, 2:30 p.m.

Shiprock girls vs. Bloomfield, 7 p.m.

Aztec girls vs. Miyamura, 7 p.m.

Kirtland Central girls at Gallup, 7 p.m.

Feb. 11

Newcomb doubleheader at Ramah, 6 p.m.

PV girls vs. West Mesa, 7 p.m.

Farmington girls vs. Eldorado, 7 p.m.

Shiprock boys vs. Kirtland Central, 7 p.m.

Aztec boys vs. Bloomfield, 7 p.m.

Navajo Prep girls vs. Tohatchi, 7 p.m.

Farmington boys at Eldorado, 7 p.m.

PV boys at West Mesa, 7 p.m.

Feb. 12

Navajo Prep boys at Tohatchi, 7 p.m.

Feb. 13

Northwest doubleheader vs. Tse’ Yi’ Gai, 6 p.m.

Newcomb boys vs. Dulce, 6:30 p.m.

Newcomb girls at Dulce, 6:30 p.m.

Navajo Prep girls vs. Thoreau, 7 p.m.

Kirtland Central girls vs. Shiprock, 7 p.m.

Aztec girls vs. Bloomfield, 7 p.m.

Feb. 14

Aztec boys vs. Shiprock, 7 p.m.

Farmington boys at West Mesa, 7 p.m.

Kirtland Central boys at Miyamura, 7 p.m.

Bloomfield boys at Gallup, 7 p.m.

Navajo Prep boys at Thoreau, 7 p.m.

Feb. 15

Farmington girls vs. West Mesa, 2:30 p.m.

Newcomb doubleheader at Tse’ Yi’ Gai, 3 p.m.

Northwest doubleheader at Rehoboth Christian, 3 p.m.

Kirtland Central girls vs. Miyamura, 7 p.m.

Shiprock girls vs. Aztec, 7 p.m.

Bloomfield girls at Gallup, 7 p.m.

Feb. 18

Northwest doubleheader at Dulce, 3 p.m.

Newcomb doubleheader at Navajo Pine, 6 p.m.

PV boys vs. La Cueva, 7 p.m.

Kirtland Central boys vs. Aztec, 7 p.m.

Bloomfield boys vs. Miyamura, 7 p.m.

Shiprock boys vs. Gallup, 7 p.m.

PV girls at La Cueva, 7 p.m.

Feb. 20

Aztec girls vs. Kirtland Central, 7 p.m.

Shiprock girls at Gallup, 7 p.m.

Bloomfield girls at Miyamura, 7 p.m.

Navajo Prep girls at Zuni, 7 p.m.

Feb. 21

Farmington boys vs. PV, 7 p.m.

Bloomfield boys vs. Kirtland Central, 7 p.m.

Navajo Prep boys vs. Zuni, 7 p.m.

Aztec boys at Gallup, 7 p.m.

Shiprock boys at Miyamura, 7 p.m.

Feb. 22

PV girls vs. Farmington, 7 p.m.

Bloomfield girls vs. Kirtland Central, 7 p.m.

Aztec girls vs. Gallup, 7 p.m.

Shiprock girls vs. Miyamura, 7 p.m.

Feb. 24

District 2-5A girls tournament quarterfinals, TBA

District 1-4A girls tournament quarterfinals, TBA

District 1-3A girls tournament quarterfinals, TBA

District 1-2A girls tournament quarterfinals, TBA

Feb. 25

District 2-5A boys tournament quarterfinals, TBA

District 1-4A boys tournament quarterfinals, TBA

District 1-3A boys tournament quarterfinals, TBA

District 1-2A boys tournament quarterfinals, TBA

Feb. 26

District 2-5A girls tournament semifinals, TBA

District 1-4A girls tournament semifinals, TBA

District 1-3A girls tournament semifinals, TBA

District 1-2A girls tournament semifinals, TBA

Feb. 27

District 2-5A boys tournament semifinals, TBA

District 1-4A boys tournament semifinals, TBA

District 1-3A boys tournament semifinals, TBA

District 1-2A boys tournament quarterfinals, TBA

Feb. 28

District 2-5A girls tournament finals, TBA

District 1-4A girls tournament finals, TBA

District 1-3A girls tournament finals, TBA

District 1-2A girls tournament finals, TBA

Feb. 29

District 2-5A boys tournament finals, TBA

District 1-4A boys tournament finals, TBA

District 1-3A boys tournament finals, TBA

District 1-2A boys tournament finals, TBA